Засідання круглого столу щодо екологічних проблем Запорізької області

Засідання круглого столу щодо екологічних проблем Запорізької області

04.03.2016

3 березня 2016 року об 11.00 год. у конференц-залі Запорізької торгово-промислової палати відбулось, організоване Всеукраїнською екологічною лігою за сприяння облдержадміністрації, засідання круглого столу "Екологічні проблеми Запорізької області та шляхи їх розв'язання".

Модератор заходу голова Всеукраїнської екологічної ліги Тимочко Тетяна Валентинівна.

Засідання відкрив заступник директора Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Чайка Дмитро Володимирович, присутнім повідомлено про початок робіт з розробки обласної програми поводження з відходами, також, протягом останніх років, з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділяються кошти на збирання, перевезення і знешкодження непридатних та заборонених до застосування хімічних засобів захисту рослин та тари від них, які розміщені на території Запорізької області. За 2014-2015 роки з території області вивезено 160,1 т ХЗЗР. Департаментом активно ведеться робота з розробки проектів землеустрою з організації та встановлення меж територій природно-заповідного фонду місцевого значення, але з винесених на розгляд та затвердження обласною радою чотирьох рішень, ухвалено лише одне. Департамент на цьому не зупиняється та після вирішення всіх питань, повторно виносить їх на розгляд та затвердження обласною радою.

         На засіданні круглого столу були присутні представники облдержадміністрації, райдержадміністрацій, центральних органів виконавчої влади, науковці, представники громадськості та ЗМІ.

        Розглянуті наступні питання:

        Екологічна ситуація в Запорізькій області: проблеми та перспективи поліпшення.

        Стан водних ресурсів області.

         Можливості розширення природно-заповідних територій. Стан об'єктів ПЗФ у Запорізькій області.

         Екологічні та соціально-економічні проблеми поводження з побутовими відходами у м. Запоріжжі та Запорізької області.

        Стратегічна ціль 4 Стратегії регіонального розвитку Запорізької області до 2020 року.

Представниками Всеукраїнської екологічної ліги було підкреслено, що Запорізька область одна з небагатьох, Стратегія регіонального розвитку, якої передбачає екологічну складову. Але, враховуючи цілу низку екологічних проблем регіону, багато чого необхідно зробити. З пропозиціями розв'язання таких проблем, виступили представники громадськості, науковці, вчителі, зокрема ліквідації несанкціонованих сміттєзвалищ, знешкодження непридатних та заборонених до застосування хімічних засобів захисту рослин, сміттєпереробка, виконання промисловими підприємствами природоохоронних заходів та інше. Засідання відзначилось продуктивним діалогом влади, громадськості та бізнесу.