Запровадження екологічно безпечного поводження з...

Запровадження екологічно безпечного поводження з...

17.04.2015

Запровадження екологічно безпечного поводження з побутовими відходами в Запорізькій області

16.04.2015 відбулося засідання круглого столу "Запровадження екологічно безпечної системи поводження з побутовими відходами у Запорізькій області" за участю представників органів державної влади та місцевого самоврядування, наукових установ, бізнес-структур, які працюють у сфері поводження з відходами, природоохоронних громадських організацій,

Захід відбувся за сприяння Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи, Запорізької обласної державної адміністрації, Запорізької обласної федерації роботодавців, Запорізького обласного союзу промисловців і підприємців (роботодавців) «Потенціал».

Організаторами заходу є Екологічна Рециклінгова Асоціація України та Всеукраїнська екологічна ліга.

Розглянуті питання

- проблеми системи поводження з побутовими відходами;

- досвід будівництва сучасного полігону побутових відходів;

- використання побутових відходів для енергетичних цілей тощо;

- концепція комбінованої організаційно-економічної системи поводження з відходами кінцевого споживання продукції

Народний депутат України, голова ради Запорізької обласної федерації роботодавців Петро Ванат зазначив, що розв’язання ситуації, що склалась у сфері поводження з відходами, потребує ефективних цілеспрямованих дій у рамках єдиної державної політики.

Голова Запорізької облдержадміністрації Григорій Самардак зробив акцент «що відходи є, з одного боку, головними забруднювачами навколишнього середовища, а з іншого - часто являють собою цінні продукти, потенційно придатні для переробки та вторинного використання.»

Про проблеми системи поводження з твердими побутовими відходами в області доповів директор Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації Сергій Карпій.

Згідно реєстру місць віддалення відходів, на території області розміщено 96 полігонів відходів, з них 60 полігони твердих побутових відходів.

Від початку експлуатації на полігонах станом на 01.01.2015 року всього розміщено 31 млн. 966 тис. 320м3 (або 10 млн. 073 тис. 422 т) ТПВ. Фінансування заходів з раціонального використання і зберігання відходів в переважної більшості здійснюються за рахунок місцевих бюджетів.

На 2015 рік з місцевих бюджетів затверджено кошти на заходи поводження з побутовими відходами на загальну суму – 118млн.718тис.352 грн., у тому числі: за рахунок обласного бюджету - 17 534,836 тис.грн., місцевих бюджетів – 101 183,516 тис.грн

За рахунок коштів обласного бюджету передбачено будівництво полігонів твердих побутових відходів, зокрема: в м. Кам'янка-Дніпровська, стан готовності – 50 %, в с. Велика Білозерка Великобілозерського району (92 %), в м. Гуляйполе (52 %).

За рахунок державного бюджету планується продовжити будівництво полігону твердих побутових відходів № 3( з сортувальним комплексом та допоміжними спорудами) на землях Сонячної селищної ради Запорізького району Запорізької області.

На 2015 рік в області запланована розробка проектів, проектно-кошторисної документації та проектів землеустрою щодо відведення земельної ділянки під полігони твердих побутових відходів в обсязі 312,717 тис. грн., у тому числі: Вільнянський район в с. Гнаровське та с. Жовтневе Гнаровської сільської ради; Куйбишевський районв с. Олексіївна, Приазовський район, Розівський район біля смт. Розівка, Чернігівський район.

Президент Громадської спілки «Екологічна Рециклінгова Асоціація України» Ігнатенко Олександр розповів про Концепцію комбінованої організаційно-економічної системи поводження з відходами кінцевого споживання продукції.

Представник компанії «EcoEnergy» Макогон Валентин Павлович продемонстрував Використання побутових відходів для енергетичних цілей. Так

, підприємство з переробки ТПВ для міста з населенням близько 1 млн.чоловік, переработает в енергію в середньому 470-500 тис. тонн побутових відходів на рік та призводе 454 тис. Гкал теплової енергії, 243 млн. кВт.год електроенергії. Вартість такого підприємства складає близько 320 млн. евро.

Директор Державного підприємства з питань поводження з відходами як вторинною сировиною «Укрекоресурси» Ара Сафарян Каренович презентував ініціативи ДП «Укрекоресурси» щодо створення виробничих потужностей у сфері поводження з твердими побутовими відходами в Запорізькій області.