В Запорізькій області  розпочався «сезон тиші» для диких тварин

В Запорізькій області розпочався «сезон тиші» для диких тварин

31.03.2016

Відповідно до вимог Закону України від 09.04.2015 № 322- «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони тваринного світу»,  з 1 квітня до 15 червня оголошується «сезоном тиші» – у період масового розмноження диких тварин забороняється проведення робіт та заходів у природному середовищі, які є джерелом підвищеного шуму та неспокою (пальба, вибухові роботи, феєрверки, санітарні рубки лісу, проведення ралі та інших змагань на транспортних засобах тощо).

         Згаданим Законом до відання виконавчих органів сільських, селищних, міських рад віднесено прийняття рішень про оголошення в місцях масового розмноження та вирощування потомства дикими тваринами «сезону тиші» з обмеженням господарської діяльності та добуванням об’єктів тваринного світу.

         Забезпечувати охорону середовища існування, умов розмноження і шляхів міграції тварин зобов’язані підприємства, установи, організації і громадяни при здійсненні будь-якої діяльності, що впливає або може вплинути на стан тваринного світу.

Використання лісових ресурсів і проведення лісогосподарських заходів постійні лісокористувачі повинні здійснюватися з урахуванням збереження сприятливих умов для розмноження диких тварин.

Департамент екології та природних ресурсів Запорізької обласної державної адміністрації звертає увагу керівників лісогосподарських підприємств, мисливських господарств, органів виконавчої влади та місцевого самоврядування щодо дотримання природоохоронного законодавства  про «сезон тиші».