Система моніторингу в Запорізькій області

28.12.2016

Згідно Закону України «Про публічні закупівлі» Департаментом екології та природних ресурсів було проведено відкриті торги«Організація та запровадження державної системи моніторингу навколишнього природного середовища на регіональному рівні. Придбання та встановлення обладнаних стаціонарних постів контролю забруднення навколишнього середовища на зовнішній межі санітарно-захисних зон промислових підприємств м. Запоріжжя, м. Бердянськ, м. Енергодар, м. Мелітополь,          м. Токмак, м. Дніпрорудне. Виконання техніко-економічного обґрунтування та розробка проектно-кошторисної документації». Переможцем тендеру визначено –ТОВ СІНТРОЛ» (м. Київ) та укладено договір на суму 1 млн. 449 тис. 769 грн.

Місця розташування вимірювальних постів в області були визначені на підставі методики розробки сертифікованої програми Національного космічного агентства Сполучених Штатів Америки (NASA), з наступним нанесенням на координатну сітку міст Запорізької області та ДУ "Інститут громадського здоров’я ім. Марзєєва НАМНУ». Планується встановити 21 пост моніторингу: м. Запоріжжя – 12; м. Енергодар – 2; м. Бердянськ – 3;      м. Мелітополь – 1; м. Токмак – 1; м. Дніпрорудне – 2. Кожний пост обладнаний комплектом газоаналізаторів, які автоматично здійснюють виміри концентрацій шкідливих речовин в повітрі. Система передбачає зняття показань кожні 60 секунд з умовами візуалізації в режимі on-line. Значною перевагою таких постів є відсутність зовнішнього втручання, мінімізація витратних матеріалів та автоматичне зняття показників.

Для порівняння, Донецькою обласною державною адміністрацією в листопаді 2016 року оголошено електронну закупівлю «Впровадження автоматизованої системи моніторингу довкілля» на загальну суму 18 000 000 грн на придбання 6 стаціонарних постів спостереження за станом атмосферного повітря. Стаціонарний пост розрахований на організацію одного робочого місця для оператора та укомплектований даталоггером для зчитування даних з аналітичних модулів, управляючим ПК з інтерфейсом для підключення до датчиків вимірювання метеорологічних параметрів, газоаналізаторів, аналізатору пилу та іншого обладнання, GSM модемом для передачі даних на пульт моніторингу. (https://prozorro.gov.ua/tender/UA-2016-11-04-001262-b).