Незаконна вирубка дерев на території Вільнянського та Запорізького районів

Незаконна вирубка дерев на території Вільнянського та Запорізького районів

24.12.2016

24.12.2016 року  при проведенні спільного рейду працівниками Державної екологічної інспекції у Запорізькій області, Департаменту екології та природних ресурсів Запорізької обласної державної та Головного управління Національної поліції в Запорізькій області виявлено 3 факти незаконної вирубки дерев на території Вільнянського та Запорізького районів.

          В межах ландшафтного заказника місцевого значення «Лісовий масив вздовж лівого берега р. Дніпро», який розташовано в кварталах 1-4 Михайлівського лісництва Державного підприємства «Запорізьке лісомисливське господарство» біля с. Петро-Михайлівка Вільнянського району виявлено факт незаконної вирубки 50 хвойних лісових насаджень.

          Хвойні насадження складені на купу та підготовлені для вивозу. Порушників природоохоронного законодавства встановлено не було. Зазначений факт свідчить про неналежну охорону шпилькових насаджень у передноворічний період працівниками Михайлівського лісництва Державного підприємства «Запорізьке лісомисливське господарство».

          На території кварталу 64 виділ 1 Хортицького лісництва Державного підприємства «Запорізьке лісомисливське господарство» біля с. Володимирівка Запорізького району було виявлено факт незаконної вирубки лісових насаджень. Підрядники робіт Державного підприємства «Запорізьке лісомисливське господарство», виконуючи лісосічні роботи провели незаконну рубку дерев на наданій їм ділянці. На місці вирубки пні зрубаних дерев були без відповідного клеймування біля шийки кореня, що свідчить про факт рубки лісових насаджень, які не передбачені лісорубним квитком.

          На території Матвіївської селищної ради між автодорогами Запоріжжя-Донецьк та Харків-Симферополь, вздовж селища Матвіївка було встановлено факт масової вирубки   дерев в лісосмузі. Вирубано лісосмугу довжиною близько 5 км. Середній діаметр вирубаних дерев від 20 до 40 сантиметрів, у кількості понад 100 дерев.

          Інший факт незаконної вирубки лісосмуги встановлено біля автодороги Запоріжжя-Донецьк в напряму до селища Матвіївка. Вирубано лісосмугу довжиною близько 2 км. Середній діаметр вирубаних дерев від 16 до 40 сантиметрів, у кількості близько 50 дерев.