Наслідки спалювання листя та сухої трави

Наслідки спалювання листя та сухої трави

01.03.2017

Незважаючи на всі заклики та попередження пожежно-рятувальної служби, і сьогодні знаходяться громадяни, які нехтують вимогою не спалювати суху рослинність. Шкода від спалювання листя і сухої трави багатолика і надзвичайно небезпечна, на превеликий жаль, українці рідко надають цьому значення.

Дим від горіння сухої трави і листя містить у собі масу отруйних речовин. При згорянні однієї тони рослинних залишків у повітря вивільняється майже 9 кг мікрочастинок диму: пил, окиси азоту, угарний газ, важкі метали та ін. В тліючому без доступу кисню листі виділяється бензопрен, що здатен викликати у людини ракові захворювання, окрім того, з димом у повітря вивільняються діоксини – одні з найотрутніших для людини речовин.

Додаткова проблема полягає в тому, що з листям як правило горить і безліч різноманітного сміття, що суттєво посилює забруднення атмосфери. При згорянні, скажімо, поліетиленового пакета, в повітря вивільняється до 70 різноманітних хімічних сполу, саме вони, як правило, стають причиною кашлю. Щільний чорний дим від тління пластикового сміття містить канцерогенні поліциклічні вуглеводні. При горінні гуми, окрім згаданого, утворюється канцерогенна сажа, викликаючи респіраторні захворювання. Постійно подразнений димом епітелій слизової оболонки дихальних шляхів не здатен протистояти мікробам. Особливо погано тим, хто хворіє бронхітом, бронхіальною астмою, ринітом чи тонзилітом. До вогнища нерідко потрапляють ДВП, ДСП, фанера. Ці матеріали містять формальдегідні смоли, до складу яких входять формальдегіди і можуть бути пофарбовані масляною фарбою, що містить свинець.

Прикро визнавати, та найчастіше біля вогнищ можна побачити дітей дошкільного і молодшого шкільного віку, вплив диму на чиї організми є особливо небезпечним.

Окрім безпосередньої загрози людському здоров'ю, спалювання сухої трави, стерні - неминуче призводить до того, що вогонь з полів та подвір'їв перекидається на лісополоси, які з ними межують. Те саме стосується і придорожніх лісополос уздовж автомобільних шляхів та лісових масивів.

Починаючи боротьбу із підпалами у своєму дворі, вулиці, парку, в місцях відпочинку ви повинні знати, що закон у будь-якому випадку на вашому боці, зазначені протиправні дії тягнуть за собою адміністративну відповідальність, накладання та стягнення з порушників штрафів.

Закликаємо не палити листя, гілля, сміття, не робити шкоди своєму здоров’ю та навколишньому природному середовищу, в якому живете Ви та Ваші близькі!