Eкологічний аудит підприємств

12.01.2017
Рівень забруднення атмосферного повітря м. Запоріжжя та Запорізької області залишається незмінно високим на протязі багатьох років. Основними забруднювачами атмосферного повітря в регіоні залишаються підприємства чорної та кольорової металургії, теплоенергетики, хімії, машинобудування, на які припадає майже 93,2 % викидів від загальної кількості забруднюючих речовин по області.
Слідчим відділом Управління Служби безпеки України в Запорізькій області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні від 11.11.2016 № 22016080000000062 за ознаками вчинення злочину, передбаченого ст. 441 КК України, а саме: екоцид.
З метою забезпечення додержання законодавства про охорону навколишнього природного середовища в процесі господарської та іншої діяльності Запорізькою обласною державною адміністрацією запропоновано самостійно провести екологічний аудит підприємствам , які є найбільшими забруднювачами в Запорізькій області.
Основними завданнями екологічного аудиту є: - збір достовірної інформації про екологічні аспекти виробничої діяльності об'єкта екологічного аудиту та формування на її основі висновку екологічного аудиту;
- встановлення відповідності об'єктів екологічного аудиту вимогам законодавства про охорону навколишнього природного середовища та іншим критеріям екологічного аудиту;
- оцінка впливу діяльності об'єкта екологічного аудиту на стан навколишнього природного середовища;
- оцінка ефективності, повноти і обґрунтованості заходів, що вживаються для охорони навколишнього природного середовища на    об'єкті екологічного аудиту.