До відома водокористувачів

28.03.2017

Станом на поточний час дозволи на спеціальне водокористування у разі використання води водних об'єктів загальнодержавного значення видаються Департаментом екології та природних ресурсів Запорізької обласної державної адміністрації.

Законом України від 07.02.2017 № 1830-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють відносини, пов’язані з одержанням документів дозвільного характеру щодо спеціального водокористування» внесено зміни до Водного кодексу України, які набирають чинності з 04.06.2017, згідно з якими дозволи на спеціальне водокористування будуть видаватись територіальними органами центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері розвитку водного господарства. Крім того, Законом встановлено вичерпний перелік документів, необхідних для його отримання.

Враховуючи, що термін розгляду документів, визначений законодавством, становить 30 календарних днів, а повноваження Департаменту в частині видачі дозволів на спеціальне водокористування припиняються з 04.06.2017, просимо врахувати зазначене при вирішенні питання щодо терміну подачі заяви для отримання дозволу.

З метою сприяння веденню господарської діяльності в правовому полі та забезпечення права водокористувачів на своєчасне отримання документів дозвільного характеру, Запорізькою обласною державною адміністрацією підготовлено та направлено до Міністерства екології та природних ресурсів запит про надання роз’яснень щодо питань, пов’язаних зі змінами, які вносяться до Водного кодексу України.