До уваги користувачів водних біоресурсів Азовського моря!

30.03.2017
Відповідно до ст. 27 Закону України  «Про рибне господарство,промислове рибальство та охорону водних біоресурсів» спеціальневикористання водних біоресурсів здійснюється шляхом їх вилучення з природного середовища (крім любительського і спортивного рибальства у водних об'єктах загального користування в межах та обсягах безоплатного вилову) і включаєпромислове рибальство.
Спеціальне використання водних біоресурсів здійснюється у внутрішніх рибогосподарських водних об'єктах (їх частинах), внутрішніх морських водах, територіальному морі, виключній (морській) економічній зоні та на континентальному шельфі України в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.
Згідно до вимог п. 29 постанови Кабінету міністрів України від 25.11.2015  № 992 «Про затвердження Порядку здійснення спеціального використання водних біоресурсів у внутрішніх рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах), внутрішніх морських водах, територіальному морі, виключній (морській) економічній зоні та на континентальному шельфі України», у разі коли добування (вилов) водних біоресурсів відбувається у рибогосподарському водному об’єкті (його частині), що розміщений в межах територій природно-заповідного фонду, користувачі водних біоресурсів повинні здійснювати добування (вилов) таких біоресурсів з урахуванням вимог режимів територій та об’єктів природно-заповідного фонду.
Згідно п. 4 Наказу Міністерства аграрної політики та продовольства України від 18.01.2017 та зареєстрованого  в Міністерстві юстиції України 01.02.2017 р. за № 134/30002 «Про затвердження режимів рибальства у 2017 році» промислове рибальство в межах територій та об'єктів природно-заповідного фонду здійснюється відповідно до Закону України «Про природно-заповідний фонд України», згідно з режимами цих територій та об’єктів, що визначені у положеннях про них та в проектах організації територій та об’єктів природно-заповідного фонду.
Межі територій та об’єктів природно-заповідного фонду встановлюються в натурі відповідно до законодавства. До встановлення меж територій та об’єктів природно-заповідного фонду їх межі визначаються відповідно до проектів створення територій та об’єктів природно-заповідного фонду.
Спеціальне використання природних ресурсів в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду здійснюється в межах ліміту та на підставі дозволу на спеціальне використання природних ресурсів в межах територій та об’єктів природно-заповідного фонду. Користувачі водних біоресурсів повинні бути ознайомлені з режимом територій та об’єктів природно-заповідного фонду та особливими умовами використання водних біоресурсів.
         Міністерством екології та природних ресурсів України від 15.03.2017 № 1278/09/1-2017  затверджено ліміт на використання природних ресурсів у межах території Приазовського національного природного парку на 2017 рік від 15.03.2017 (промисловий лов водних біологічних ресурсів) у межах господарської зони Азовського моря Приазовського національного природного парку (за виключенням акваторії гідрологічного заказника загальнодержавного значення «Молочний лиман» та території з’єднувального каналу  між Азовським морем та Молочним лиманом).
        Користувачі водних біоресурсів, які бажають здійснювати промисловий лов водних біоресурсів в Азовському морі в межах господарської зони Приазовського національного природного парку, повинні звернутися до відповідного центру (відділу) надання адміністративних послуг щодо отримання дозволу на спеціальне використання природних ресурсів у межах  територій та об'єктів природно-заповідного фонду загальнодержавного значення (Приазовського національного природного).
   Для отримання дозволу користувач водних біоресурсів повинен надати:
довідку (лист) Приазовського національного природного парку щодо ознайомлення з режимом території парку, зонуванням території парку та місцями дозволеними для вилову водних біоресурсів;
копію повідомлення про встановлення частки добування (вилову) водних біоресурсів в Азовському морі;
копію діючого дозволу на спеціальне використання водних біоресурсів у рибогосподарських водних об’єктах (басейні Азовського моря).