Брифінг директора Департаменту екології та природних ресусрів

21.02.2017

Сьогодні відбувся брифінг директора Департаменту екології та природних ресурсів Віталія Гордієнко, головною темою якого стало обговорення екологічної ситуації, що склалася в області.

Викиди підприємств металургії становлять 60-70% від загального валового обсягу викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря та водні об’єкти.

В кінці минулого року Департаментом розроблено техніко-економічне обґрунтування та проектно-кошторисна документація по заходу «Організація і впровадження державної системи моніторингу довкілля на регіональному рівні», що передбачає установку семи стаціонарних постів для моніторингу стану навколишнього середовища у м. Запоріжжя та 14 стаціонарних постів по області, що може дати можливість всім жителям області побачити реальну картину викидів в навколишнє середовище.

Запорізька облдержадміністрація неодноразово зверталася до Президента України, Кабінету Міністрів України, Мінприроди з клопотанням про внесення змін до ст. 11 Закону про охорону повітря щодо надання повноважень обласним державним адміністраціям про здійснення видачі дозволів на викиди забруднюючих речовин в атмосферне повітря від стаціонарних джерел підприємств, що належать до об’єктів першої групи. (скан-копії листів додаються) На сьогоднішній день, на жаль, зміни не внесено. 

Одним з найгостріших питань в Запорізькій області стало – вирубка лісів. У 2015 році лісогосподарськими підприємствами було засаджено 376 га лісу, а вирубку здійснено на 2483 га, тобто вирубка в 6,6 разу перевищує посадку, в 2016 році було знищено 2266 га лісосмуг, а фактично посаджено в 15 разів менше. У 2016 році обласною державною адміністрацією було профінансовано Управління лісового господарства з резервного фонду обласного бюджету в розмірі 1,1 млн. грн., що посприяло збереженню лісу в пожежонебезпечний період.

Також актуальне для області питання - зменшення кількості стихійних звалищ і надходження побутових відходів у місця розміщення, де можливе  впровадження сортування та роздільний збір відходів. За такою схемою минулого року почали працювати вже дев’ять  населених пунктів: м. Запоріжжя, м. Бердянськ, м. Мелітополь, м. Приморськ, м. Василівка, с. Приморське Василівського району, с. Дружелюбівка Вільнянського району, смт Новомиколаївка, смт Балабине Запорізького району.

 

Переглянути брифінг можна за посиланням: https://www.youtube.com/watch?v=eskrWO12bHE